11.5° Constanța Mar., 23 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6708
11.5° Constanța Marți, 23 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6708

George Puşcaş a marcat pentru Reading în Cupa Angliei, dar echipa sa a fost eliminată

Replica API 10 ianuarie 2022 | 16:29 822

Atacantul George Puşcaş a marcat pentru Reading în Cupa Angliei, dar echipa sa a fost eliminată de formaţia de liga a patra Kidderminster Harriers, scor 1-2, în turul trei, potrivit news.ro.

Puşcaş a marcat în minutul 45+1, în timp ce pentru echipa adversă au înscris Austin '69 şi Morgan-Smith '82, scrie stiripesurse.ro

Atacantul român a marcat pentru Reading după 277 de zile.

La meciul Leicester - Watford, scor 4-1, în minutul 60, s-a produs o pană de curent pe King Power Stadium. Timp de cinci minute, stadionul a fost luminat doar de lanternele de la telefoanele mobile ale fanilor.