Anul XX Nr. 6720
16.4° Constanța Duminică, 5 Mai 2024 Anul XX Nr. 6720

O copilă din Constanța, câștigătoarea Little Miss World 2019!

Replica API 22 martie 2019 | 00:13 1657

O copilă delicată și drăgălașă din Constanța a fost desemnată câștigatoarea Little Miss World 2019! Concursul, ajuns la ediția a treia, a reunit 34 de copii, cu vârste între 5 și 13 ani, și patru fete cu vârste între 14 și 15 ani, juraților fiindu-le greu să decidă care dintre ei merită marele premiu și șansa de a reprezenta România la concursul Little Miss & Mister United World, ce se va desfășura în octombrie a.c., în Tenerife.

Jurații au punctat aspecte precum frumusețea naturală, ținutele, prezența și mișcarea scenică, atitudinea și stilul, calitatea actului artistic prezentat. În final, după aproximativ patru ore de concurs, au fost desemnați câștigătorii. Pe locul I Grand Prix, categoria fete, a fost aleasă Maria Theea Matei, o micuță constănțeană, „o Marilyn Monroe” în miniatură. Locul I Grand Prix băieți a fost desemnat Adrian Margean, iar locul I Grand Prix categoria adolescente a fost desemnată Andreea Costache.

De menționat că a fost pentru prima dată când Maria Theea Matei a participat la această competiție.

Maria Theea Matei are 7 ani, este elevă la Școala „Ion Jalea” Constanța și urmează cursurile școlii de modelling „Școala Micilor Vedete”, condusă de instructor Alexandra Panait. Copila urmează să participe la faza internațională din Tenerife, unde va reprezenta România la categoria ei de vârstă.