Anul XX Nr. 6715
13.4° Constanța Marți, 30 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6715

FCSB, victorie chinuită împotriva Farului

Virgil STOIAN 2 aprilie 2024 | 00:00 854

FCSB s-a impus la limită pe terenul campioanei en-titre Farul Constanța, scor 1-0, într-un meci din cadrul etapei a doua a play-off-ului SuperLigii României.

FCSB, victorie chinuita impotriva FaruluiDina Grameni și Octavian Popescu

Adrian Șut, eroul FCSB-ului în meciul cu Farul

Gruparea pregătită de Gică Hagi a început foarte agresiv partida și a irosit două mari șanse de gol, însă Târnovanu a fost în zi mare și a respins în două rânduri.

Replica FCSB-ului a venit abia în finalul primei reprize, când Băluță l-a întins pe Buzbuchi cu un șut cu exteriorul.

În a doua repriză, echipa antrenată de Elias Charalambous a fost mai periculoasă și a trecut pe lângă gol prin Octavian Popescu.

Lăsat singur cu Buzbuchi, jucătorul oaspeților l-a luat la țintă pe portarul advers.

Spre final, în urma unei lovituri de colț, Adrian Șut a marcat pentru lider (min 82) și a stabilit scorul final al partidei.