11.6° Constanța Vin., 3 Mai 2024
Anul XX Nr. 6718
11.6° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

CFR Cluj-Viitorul 3-1. Victorie uriașă! Conduși la pauză, ardelenii au revenit și sunt tot mai aproape de titlu

Replica API 30 aprilie 2019 | 00:00 424

CFR Cluj a făcut un pas mare spre titlu şi are cinci puncte avans faţă de FCSB, cu trei etape înainte de final! Fără George Ţucudean, scos din joc de problemele la inimă, CFR a luat gol după un sfert de oră. Rivaldinho a marcat chiar de ziua sa și părea că lupta pentru titlu capătă noi dimensiuni.

Cadoul brazilianului pentru sieși putea fi chiar dublu. În startul reprizei a doua, după ce Ianis Hagi s-a jucat cu Arlauskis, mingea a ajuns la Rivaldinho, dar șutul acestuia, nu foarte tare, a fost scos de Manea din fața porții goale.

Final de meci: CFR Cluj-Viitorul 3-1.

sursa: Digisport.ro