11° Constanța Dum., 5 Mai 2024
Anul XX Nr. 6720
11° Constanța Duminică, 5 Mai 2024 Anul XX Nr. 6720

Real Madrid – Manchester City 3-3, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Andreea CONDURACHE 9 aprilie 2024 | 22:08 737

Real Madrid - Man. City, capul de afiș al serii în sferturile de finală UEFA Champions League.

Real Madrid – Manchester City 3-3, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Min. 70: GOOL Manchester City! Gvardiol își face preluare largă în primă fază. Totuși, fundașul trimite puternic în plasă cu o execuție de efect.

Min. 66: GOOL Manchester City! Phil Foden își pune mingea pe piciorul stâng la marginea careului. Balonul se duce în vinclul porții lui Lunin.

Min. 48: Grealish a șutat din interiorul careului, însă mingea s-a dus mult peste poartă.

Min. 42: Vinicius Jr. are o cursă genială, însă șutul atacantului brazilian este reținut de Ortega.

Min. 14: GOOOL Real Madrid! Ce nebunie! Rodrygo i-a adus pe madrileni în avantaj.

Min. 12: GOOOL Real Madrid! Camavinga a egalat, după o deviere.

Real Madrid – Manchester City 3-3, in sferturile de finala ale Ligii CampionilorRodrygo (stânga) și Vinicius (dreapta), în tricourile lui Real Madrid

Min. 2: GOOOL Manchester City! Bernardo Silva a deschis scorul după doar două minute. Lunin a comis o eroare mare.

Update: A început meciul de pe Santiago Bernabeu.

Real Madrid – Manchester City 3-3, in sferturile de finala ale Ligii CampionilorErling Haaland, în timpul unui duel cu Vinicius

Real Madrid: Lunin - Carvajal, Tchouameni, Rudiger, Mendy - Camavinga, Valverde, Kroos, Bellingham - Rodrygo, Vinicius

Manchester City: Ortega - Akanji, Stones, Dias, Gvardiol - Rodri, Kovacic, Bernardo Silva - Foden, Håland, Grealish

Chiar dacă City are un singur trofeu, iar Real Madrid nu mai puțin de 14, trupa lui Guardiola este cotată drept favorită. Dar dacă este cineva care cu adevărat poate elimina oricând, pe oricine, acea echipă este Real Madrid. Mai ales dacă pe bancă se află și Carlo Ancelotti!

În cele 10 partide de până acum, disputate de cele două cluburi în UEFA Champions League, s-a înscris de 31 de ori, adică de fiecare dată spectacolul a fost asigurat. De altfel, a fost un singur 0-0, în returul semifinalei din 2015-2016, după ce în tur câștigase Realul cu 1-0.

Campioana en-titre a Angliei a marcat de 17 ori, iar Realul de 14 ori, conform digisport.ro