8.1° Constanța Sâm., 20 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6705
8.1° Constanța Sâmbătă, 20 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6705

Real Madrid - Real Sociedad 1-1. Echipa lui Zidane a egalat pe final și rămâne pe locul trei în La Liga

Replica API 2 martie 2021 | 00:00 1388

Real Madrid a remizat pe teren propriu cu Real Sociedad, scor 1-1, și rămâne pe locul trei în La Liga.

Gazdele au avut prima ocazie periculoasă a partidei. Casemiro a lovit bara din centrarea lui Lucas Vasquez. Sociedad a deschis scorul în partea secundă, prin Portu, care a reluat cu umărul în poartă o minge centrată de Monreal.

În minutul 89, Vinicius a egalat din centrarea lui Lucas, cu un șut din prima, din interiorul careului, iar Real Madrid - Real Sociedad s-a încheiat 1-1. După acest meci, Real Madrid a ajuns la 53 de puncte în La Liga și este la egalitate cu Barcelona. Lider este Atletico Madrid, cu 58 de puncte și un meci mai puțin.

Real Madrid - Real Sociedad 1-1

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 89: GOOOL Real Madrid! Lucas Vasquez centrează în careu, mingea ajunge la Vinicius, care reia din prima și îl învinge pe portarul advers.

Minutul 55: GOOOL Real Sociedad! Portu deschide scorul după ce a reluat cu umărul în poartă o centrare a lui Monreal.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 22: Lucas Vasquez a centrat în careu, Casemiro a lovit bara, mingea a ajuns la Asensio, care a tras puternic, dar mingea a fost respinsă în corner.

Minutul 1: Fluier de start!

Real Madrid: Courtois - Lucas, Varane, Nacho, Mendy - Modric, Casemiro, Kroos - Asensio, Mariano, Isco

Real Sociedad: Remiro - Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal - Guevara, Zubimendi - Portu, Silva, Oyarzabal - Isak

Campioana a fost detronată de pe locul 2 de FC Barcelona, care a triumfat la Sevilla, scor 2-0. Madrilenii se pot întoarce pe locul secund dacă înving diseară Real Sociedad. Real Madrid are patru victorii la rând în campionat, în timp ce Sociedad vine după cinci etape la rând fără eșec.

Ultimul meci direct dintre cele două formații s-a terminat la egalitate, scor 0-0. În această seară, Zinedine Zidane nu se poate baza pe vedete precum Benzema, Carvajal, Hazard sau Sergio Ramos, scrie digisport.ro