Anul XX Nr. 6721
11.6° Constanța Luni, 6 Mai 2024 Anul XX Nr. 6721

Cristiano Ronaldo, 50 de goluri marcate în 70 de partide pentru Juventus Torino

Replica API 3 februarie 2020 | 00:00 645

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a ajuns la 50 de goluri marcate în 70 de partide disputate pentru Juventus Torino, după ce a înscris de două ori din penalty în întâlnirea câştigată pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Fiorentina, duminică, în cadrul etapei a 22-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Ronaldo, achiziţionat de Juve cu 100 milioane de euro în iulie 2018 de la Real Madrid, a transformat loviturile de la 11 acordate de arbitru în minutele 40 şi 80, scorul final fiind stabilit de olandezul Matthijs De Ligt, în prelungirile reprizei secunde (90+1) relatează agerpres.ro .