Anul XX Nr. 6711
12.3° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Alexandru Mitriţă a marcat în primul său meci pentru New York City FC

Replica API 9 februarie 2019 | 00:00 461

Fotbalistul român Alexandru Mitriţă a marcat în primul său meci pentru echipa americană New York City FC, care a remizat cu campioana Suediei, AIK Stockholm, scor 1-1, într-un amical disputat vineri la Abu Dhabi.

Mitriţă a înscris chiar în ziua în care a împlinit 24 ani. Internaţionalul român, care a jucat până în minutul 63, a deschis scorul în minutul 50. Mitriţă a fost aproape de gol şi în prima repriză, scrie site-ul clubului din Major League Soccer, care l-a transferat la începutul acestei luni de la Universitatea Craiova.

AIK a egalat după numai două minute de la golul lui Mitriţă, când Saku Ylatupa a transformat un penalty.