Anul XX Nr. 6711
12.3° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Barcelona - Valladolid 1-0. Lionel Messi a marcat singurul gol

Replica API 17 februarie 2019 | 00:00 493

FC Barcelona s-a impus cu scorul de 1-0 pe teren propriu, în fața celor de la Valladolid. Lionel Messi a adus victoria catalanilor, printr-o execuție în minutul 43, din penalty.

Jucătorii Barcelonei au ratat din toate poziţiile în faţa lui Valladolid. Messi a dat singurul gol al meciului, din penalty, dar a şi ratat o lovitură de pedeapsă. Kevin Prince Boateng a bifat primul meci ca titular în tricoul Barcelonei, în faţa lui Valladolid, dar tot Messi a fost responsabil cu spectacolul.

Argentinianul a avut prima mare ocazie a partidei şi tot el a deschis scorul, dintr-un penalty obţinut de Pique. Messi putea face 2-0 în startul reprizei secunde, dar portarul oaspeţilor a fost la post. Boateng a avut şi el şansa de a înscrie: preluarea l-a trădat şi portarul a reuşit să-l blocheze. Ghanezul a fost înlocuit de Luis Suarez, care a oferit de asemenea o ratare incredibilă, în minutul 76, Coutinho a obţinut al doilea penalty pentru Barcelona, dar Messi n-a reuşit să înscrie.

sursa: Digisport.ro