Anul XX Nr. 6711
11.4° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Leganes - Celta Vigo: 3-2

Replica API 9 decembrie 2019 | 00:00 344

Leganes a condus-o la pauză pe Celta cu 2-0. Oscar a fost eroul gazdelor. Mai întai, a marcat în minutul 15 cu un șut perfect din lovitură liberă. Apoi a reușit golul meciului, în minutul 39. Portarul Celtei a rămas fără replică la șutul mijlocasului crescut de Real Madrid. Leganes a mărit proporțiile scorului în minutul 55. Portughezul Kevin Rodrigues a găsit culoarul perfect din afara careului.

Celta a redus din handicap prin Araujo, în minutul 64. Oaspeții au jucat 20 de minute în inferioritate numerică. Uruguaianul Gabriel Fernandez a văzut al doilea galben, în minutul 71. Chiar și așa, galicenii au mai marcat o dată prin Iago Aspas.

Leganes a câștigat cu 3-2 si a lăsat-o pe Espanyol ultima în clasament. Și Celta e pe loc retrogradabil, cu 13 puncte. Mallorca e prima deasupra liniei, cu 14 puncte.

sursa: Digisport.ro