12.3° Constanța Vin., 26 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6711
12.3° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

U Craiova - Sabail 3-2. Oltenii și scorul lor preferat! Craiova se califică în turul II preliminar al Europa League

Replica API 19 iulie 2019 | 00:00 346

U Craiova a câștigat returul cu Sabail din preliminariile Europa League, scor 3-2, după același rezultat obținut în tur.

Oltenii au deschis scorul în minutul 28, prin reușita lui Alex Cicâldău, revenit în echipă, după aventura de la EURO U21. Acesta a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 în Bănie.

În partea secundă a jocului, Vătăjelu a marcat în minutul 53 și a majorat diferența pe tabelă. Ulterior, oltenii au „căzut” și au încasat două goluri în două minute de la azeri. Ramazanov și Duventru au dus scorul la 2-2.

Fortes a fost cel care a adus liniștea pe „Ion Oblemenco” în minutul 90, după o acțiune superbă a lui Bărbuț.