Anul XX Nr. 6722
20.4° Constanța Marți, 7 Mai 2024 Anul XX Nr. 6722

"A semnat rezilierea!" Primul jucător care a plecat de la FCSB. Anunțul făcut de MM Stoica

Replica API 22 mai 2019 | 00:00 401

Raul Rusescu a semnat rezilierea contractului cu FCSB. Anunțul a fost făcut de directorul sportiv al roș-albaștrilor, Mihai Stoica. MM Stoica spune că repatrierea lui Raul Rusescu nu a fost un eșec. Oficialul roș-albaștrilor a spus că atacantul nu a primit mai multe șanse să își etaleze calitățile de marcator, conform digisport.ro.

"Pleacă numele vehiculate: Stoian, Matei, Rusescu, Teixeira. Rusescu chiar a semnat rezilierea. El a fost ideea mea şi cred că dacă noi am fi jucat cu el al doilea atacant ar fi fost altceva. Nu înţelegeţi că îi critic pe Dică şi Teja, nici vorbă. Dar realitatea e că Rusescu nu a jucat. El e marcator, dar nu a avut când să joace, nu putem spune că a fost o repatriere nereuşită", a spus Mihai Stoica la "Fotbal Club".

Raul Rusescu, un singur gol marcat în 2019

Raul Rusescu a înscris primul gol pentru FCSB după aproape 5 luni. Rusescu a marcat din penalty în partida cu Sepsi, câștigată de roș-albaștri cu scorul de 5-1.

Raul Rusescu a fost introdus în teren de Mihai Teja în minutul 73, în locul lui Ioan Hora. După numai 7 minute, Rusescu reușea să marcheze, dintr-un penalty obținut de Olimpiu Moruțan, primul gol după aproape 5 luni.

Ultimul gol marcat de Rusescu pentru FCSB a fost în partida de la Botoșani, câștigată de roș-albaștri cu scorul de 3-1. A fost al patrulea gol marcat pentru FCSB în acest sezon al Ligii 1. Cel despre despre care Gigi Becali spunea că este ca un "caviar" în momentul în care a fost readus la echipă mai are un gol marcat și în Cupa României.