10.1° Constanța Sâm., 27 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6712
10.1° Constanța Sâmbătă, 27 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6712

Al doilea meci din Grupa Roșie: Maria Şarapova vs Agnieszka Radwanska 4-6, 6-3, 6-4

Replica API 25 octombrie 2015 | 16:44 444

Rusoaica MariaȘarapova (locul 3 WTA)și poloneza Agnieszka Radwanska (locul 6 WTA) se înfruntă în cel de-al doilea meci al zilei la Turneul Campioanelor.

Primul set a fost unul echilibrat, cu MariaȘarapova puțin mai ezitantă pe propriul serviciu. Rusoaica a bifat 3 duble-greșeli, iar Aga a fructificat mingea de break de la 4-4și a concretizat setul. Setul s-a încheiat 4-6, notează gsp.ro

.

În al doilea set, Mașa a părut mult mai decisăși a făcut imediat break, ducînd scorul rapid la 3-0. Un game important s-a disputat la 4-1, pe serviciul polonezei, cînd MariaȘarapova a ratat cîteva mingi de break, ce ar putut fi decisive în set. Ocazia s-a răzbunat, Agași-a apărat gameulși a reușit imediat breakul, la 30, scor 3-4. S-a dovedit o simplă furtună într-un pahar cu apă.Șarapovași-a recuperat avantajul, 5-3,și a închis apoi al doilea set: 6-3, mai relatează gsp.ro

Meciul a intrat în setul decisiv. Al treilea set a debutat cu emoții pentru rusoaică, într-un game lung pe primul serviciu. Experiențași-a spus cuvântul: e 6-4.