15.1° Constanța Vin., 26 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6711
15.1° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

FC Botoșani - Sepsi 1-1. Ardelenii au deschis scorul din penalty, iar gazdele au egalat după o gafă uriașă. Este a noua remiză după 12 etape pentru Sepsi

Replica API 5 octombrie 2019 | 00:00 566

FC Botoșani și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat în primul meci al etapei cu numărul 12 din Liga 1, scor 1-1.

Sepsi a deschis scorul în minutul 54, când Gabriel Vașvari (32 de ani, mijlocaș) a deschis scorul dintr-un penalty comis de Holzmann, care a făcut henț.

1.000 de suporteriau asistat la meci

Meciul părea să fie decis, însă Botoșani a reușit să egaleze cu 6 minute înainte de final, după ce Mihai Roman a profitat de o gafă uriașă din apărarea covăsnenilor.

După acest meci, FC Botoșani a urcat temporar pe locul 6, cu 16 puncte, moldovenii fiind urmați chiar de Sepsi, poziția 7, care are un punct mai puțin în clasament.