9.4° Constanța Sâm., 27 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6712
9.4° Constanța Sâmbătă, 27 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6712

Gaz Metan- Dinamo 2-1. ”Câinii” au deschis rapid scorul, dar au pierdut după un meci foarte slab

Replica API 18 martie 2019 | 00:00 334

Dinamo a bifat prima înfrângere din actualul play-out, 1-2 pe terenul lui Gaz Metan (Rondon '11, Caiado '58 / Papazoglou '4), după o partidă foarte slabă făcută de jucătorii lui Mircea Rednic.

Doar începutul a fost pozitiv pentru „câini”, care au deschis scorul după doar 4 minute, prin Papazoglou. Atacantul elen a înscris frumos, cu capul, după centrarea venită din corner de la Nistor.

De acolo a început însă dominarea autoritară a gazdelor, care au egalat în minutul 11. Rondon a interceptat o minge ajunsă norocs la el și l-a învins pe Mandanda.

Gaz Metan a continuat să domine partida și a fost aproape de gol în minutul 28, la ocazia lui Caiado.

Până la urmă, același Caiado, protagonistul ratării de mai devreme, a adus golul victoriei în minutul 58, când a profitat de eroarea monumentală a lui Ricardo Grigore și a înscris cu o execuție plasată, la care Mandanda nu a găsit răspuns.

Ocaziile la poarta lui Mandanda au continuat, iar Rondon putea să mai înscrie o dată, în minutul 64, când a fost blocat de goalkeeper-ul roș-albilor.

S-a terminat 2-1, prima înfrângere a lui Dinamo în play-out. Roș-albii sunt la doar 5 lungimi de FC Voluntari, ocupanta locului care duce la baraj.