Anul XX Nr. 6711
16.4° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Gol spectaculos marcat de Florin Andone, în Cupa Angliei

Replica API 7 februarie 2019 | 00:00 335

Florin Andone a reușit un gol superb în partida pe care Brighton a jucat-o în Cupa Anglia, împotriva celor de la West Bromwich Albion. Aceasta a fost o rejucare, după ce în prima partida scorul a fost 0-0.

Andone a marcat golul egalizator în minutul 82. Atacantul român i-a luat fața unui adversar, a driblat superb încă unul și a șutat din interiorul careului cu piciorul stâng, printre picioarele portarului advers. Cu 5 minute înainte de reușita românului, Kyle Bartley deschisese scorul. S-a intrat în prelungiri, acolo unde echipa lui Andone s-a impus cu 3-1, după ce Glenn Murray a reușit dubla.

sursa: Digisport.ro