16.4° Constanța Vin., 26 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6711
16.4° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Inter Milano - Genoa 3-0. Echipa lui Conte, avans liniștitor în fruntea clasamentului din Serie A

Replica API 1 martie 2021 | 00:00 967

Inter Milano a câștigat fără emoții pe teren propriu cu Genoa, scor 3-0, și s-a distanțat la șapte puncte în fruntea clasamentului din Serie A.

Golgheterul Romelu Lukaku a deschis scorul în primul minut de joc, din pasa lui Lautaro Martinez. Belgianul a ajuns astfel la 18 reușite în acest sezon de Serie A, scrie digisport.ro

Inter - Genoa 3-0. Echipa lui Antonio Conte, victorie fără emoții

În minutul 69, atacantul a bifat și un assist, la reușita lui Darmian, iar Alexis Sanchez a închis tabela în minutul 77. 3-0 pentru Inter, iar nerazzurri au ajuns la 56 de puncte, peste rivala Milan, care ocupă locul doi, cu 49 de puncte și un meci mai puțin. Juventus completează podiumul, cu 46 de puncte.

Pentru Inter, care a ajuns la cinci victorii consecutive în Serie A, urmează deplasarea de pe terenul celor de la Parma, echipa românilor Dennis Man și Valentin Mihăilă. Meciul este programat joi, în direct pe Digi Sport 2.

Parma este pe locul 19 înainte de partida cu Inter, cu 15 puncte, la cinci puncte distanță de salvarea de la retrogradare.