Anul XX Nr. 6712
11.4° Constanța Sâmbătă, 27 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6712

Liga I: Nou-promovata Chindia a făcut un meci memorabil la Mediaș

Replica API 16 iulie 2019 | 00:00 324

Nou-promovata Chindia Târgoviște a oferit surpriza primei etape a noului sezon al Ligii 1 și a scos un punct din deplasarea cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-2, după ce a revenit de la 0-2!

Medieșenii au condus cu 2-0 la pauză, după „dubla” reușită de către Buș, în minutele 24, respectiv 43.

În partea secundă a jocului, Chindia a redus din diferență prin golul ex-dinamovistului Neicuțescu în minutul 66 și a restabilit egalitatea pe final, când Bic, fostul fotbalist al Craiovei, a transformat fără probleme un penalty.

Echipa lui Viorel Moldovan face un meci memorabil în prima etapă și marchează două goluri la debut în deplasare după ce ieri cealaltă nou-promovată, Academica Clinceni, i-a pus mari probleme Universității în Bănie, 2-3.