Anul XX Nr. 6712
16.4° Constanța Sâmbătă, 27 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6712

Meci nebun între Sepsi și Viitorul, scor 3-3

Replica API 29 iunie 2020 | 21:51 1559

Sepsi Sfântu Gheorghe și Viitorul au încheiat la egalitate, scor 3-3, în cadrul etapei a șasea din play-out-ul Ligii 1.

Gabi Iancu a deschis scorul în minutul 11, din penalty, iar după doar șase minute a centrat decisiv pentru Virgil Ghiță, care a dus scorul la 2-0 pentru Viitorul. Pe finalul reprizei însă, Lorand Fulop a redus din diferență.

La începutul părții secunde a jocului, covăsnenii au rămas în zece oameni, după ce Carnat l-a faultat pe Cristi Ganea și a văzut al doilea cartonaș galben.

Ulterior, același Gabi Iancu a pasat decisiv pentru Gabi Matei, care a punctat pentru 3-1, în minutul 58. Într-un meci bun făcut de către Viitorul, covăsnenii au reușit să mai înscrie de două ori, în inferioritate numerică fiind, prin Vașvari din penalty, în minutul 65, și Safranko în minutul 86, și au închis jocul la scorul de 3-3.

Astfel, Sepsi obține un punct important din meciul cu liderul play-out-ului, Viitorul. Trupa lui Gheorghe Hagi are 31 de puncte, iar băieții lui Leo Grozavu au adunat 24 de puncte și sunt pe locul secund în clasament, notează prosport.ro.