15.8° Constanța Mie., 1 Mai 2024
Anul XX Nr. 6716
15.8° Constanța Miercuri, 1 Mai 2024 Anul XX Nr. 6716

PAOK- Atromitos 3-0. Răzvan Lucescu spulberă tot în Grecia și e tot mai aproape de titlu

Replica API 11 martie 2019 | 00:00 278

PAOK Salonic continuă marșul triumfal din Grecia, echipa lui Răzvan Lucescu reușind să facă duminică seara un nou pas spre titlu. Un potențial meci dificil, cu locul 4 ocupat de Atromitos, a fost tranșat cu multă ușurință de PAOK, care s-a impus la scor de neprezentare, 3-0.

Trupa lui Lucescu junior a început entuziasmant meciul contra echipei fostului dinamovist Azer Busuladzic, titular la oaspeți. PAOK putea să deschidă scorul încă din minutul 17, dar Vieirinha a executat penalty-ul primit slab.

Jucătorii liderului din Grecia nu s-au demoralizat și, până la pauză, au înscris de două ori. Sergio Oliveira a înscris în minutul 39, din pasa lui Vierinha, iar Biseswar a înscris din penalty, al doilea al reprizei, în al treilea minut al prelungirilor.

Repriza secundă a fost la rândul ei controlată de PAOK, care a mai punctat o dată, în minutul 82, prin polonezul Swiderski.

PAOK e pe primul loc, cu 64 de puncte, cu 10 mai multe decât Olympiakos, ocupanta locului secund, care joacă în această seară pe teren propriu cu Aris.