Anul XX Nr. 6711
15.8° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Universitatea Craiova - FC Viitorul 1-1

Replica API 24 ianuarie 2021 | 00:00 947

Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu FC Viitorul, 1-1 (1-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 18-a a Ligii I de fotbal.

Universitatea a deschis scorul în finalul primei reprize, prin fundaşul Paul Papp (45), cu călcâiul, în urma unui corner. FC Viitorul a egalat în debutul reprizei a doua, prin Andrei Artean (47), care a marcat spectaculos cu capul, din plonjon, la centrarea lui Damien Dussaut. Pentru Papp a fost primul gol în tricoul Universităţii.

Universitatea a avut o ocazie uriaşă prin Andrei Ivan (50), care a ratat incredibil din 7 metri.

Universitatea câştigase în tur cu scorul de 4-1.

Universitatea a ajuns la cinci etape consecutive fără victorie, ultimele patru fiind egaluri.

FC Viitorul e neînvinsă de patru meciuri, în care a întregistrat o victorie şi trei egaluri.

Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanţa 1-1 (1-0), Stadion ''Ion Oblemenco'' - Craiova

Au marcat: Paul Papp (45), respectiv Andrei Artean (47), scrie agerpres.ro.