Anul XX Nr. 6673
3.7° Constanța Marți, 19 Martie 2024 Anul XX Nr. 6673

FCSB și CFR Cluj s-au anihilat reciproc și au remizat, 0-0

Replica API 23 septembrie 2019 | 22:33 388

FCSB și CFR Cluj au remizat în derby-ul etapei a 10-a din Liga 1, scor 0-0, după un meci în care cele mai bune două formații din sezonul trecut s-au anihilat reciproc.

Roș-albaștrii au început mai tare și Pintilii a avut prima ocazie în minutul 23, dar șutul său l-a lovit pe Hoban și mingea a ieșit de pe spațiul porții.

Trei minute mai târziu, Omrani a scăpat spre poartă, dar șutul acestuia s-a dus pe lângă poartă. Hoban a ratat și el o șansă importantă cu două minute înainte de final, când Pintilii a ieșit accidentat de pe teren. În locul mijlocașului a intrat Florin Tănase.

După revenirea de la cabine, ardelenii au controlat jocul, însă doar șutul puternic al lui Ciprian Deac l-a pus la încercare pe Bălgrădean, în timp ce roș-albaștrii n-au mai nimerit spațiul porții adverse.

În minutul 71, Alexandru Pașcanu și-a făcut debutul la nivel de seniori pentru CFR Cluj. La ultima fază a meciului, FCSB a fost aproape de a lovi decisiv, dar Iulian Cristea a trimis mingea cu capul în transversală.

Ardelenii rămân lideri cu 21 de puncte, în timp ce FCSB se află pe locul 9, cu 11 puncte.

Dan Petrescu n-a venit pe Arena Națională pentru meciul cu FCSB.

15.877 de suporteri au fost prezenți pe Arena Națională.