14.6° Constanța Mar., 21 Mai 2024
Anul XX Nr. 6736
14.6° Constanța Marți, 21 Mai 2024 Anul XX Nr. 6736

Muică... Farul îi bătură pe olteni cu 3-2 și se distanțează în fruntea clasamentului

Virgil STOIAN 8 aprilie 2023 | 23:58 1935

Victorie superbă a echipei de la malul mării în duelul cu Universitatea Craiova și titlul e din ce în ce mai aproape de Constanța. După ce au fost conduși de 2 ori, jucătorii de la Farul Constanța au reușit să revină și, prin obținerea celor trei puncte, să se distanțeze în clasament.

Muica... Farul ii batura pe olteni cu 3-2 si se distanteaza in fruntea clasamentului

Universitatea Craiova a condus cu 1-0 prin Koljic, în minutul 9. Munteanu a adus egalarea pentru Farul în minutul 17. Repriza a doua a debutat cu golul lui Câmpanu, însă șase minute mai târziu, Grameni a egalat pentru Farul. Într-un final tensionat de meci, Larie a adus victoria prețioasă Farului, în minutul 83, dintr-un penalty scos de Enes Sali.

Farul se distanțează la 5 puncte în fruntea clasamentului, și titlul pare tot mai aproape.