11.8° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Fariştii s-au dus de tot în cap: au luat bătaie cu 4-0

Replica API 25 octombrie 2012 | 00:00 85

Marcel Lică: Intrăm în retrogradare!

Farul Constanţa traversează poate cel mai dezastruos moment al său, preşedintele Marcel Lică anunţând că echipa intră în retrogradare. Meciul cu Dinamo II s-a încheiat ruşinos, 4-0 pentru câini, lucru comentat de Marcel Lică: "Mi-a venit să intru în pământ de ruşine!". Partida, abitrată de Iulian Călin, a început cu dominarea uşoară a fariştilor pentru ca, treptat, dinamoviştii să preia conducerea şi să marcheze primul gol în minutul 32 graţie lui Andrei Cristea care înscrie cu capul. Prima repriză se termină cu scorul de 1-0 pentru Dinamo II, după pauză fariştii fiind de-a dreptul copleşiţi de alte trei goluri care i-au trimis fix în retrogradare. În minutul 53 Dinamo II înscrie cel de-al doilea gol prin Ioniţă, iar 7 minute mai târziu Axente îşi aduce şi el contribuţia, înscriind cel de-al treilea gol al partidei. În minutul 75 Niţescu intră în locul lui Valentin Sandu. Ca şi cum nu le-ar fi ajuns câte goluri au primit, în minutul 90 Cristea înscrie cel de-al doilea gol al său şi partida se termină cu scorul ruşinos pentru farişti:0-4. Spre deosebire de FC Farul, Săgeata Năvodari a reuşit să termine partida cu CS Otopeni învingătoare, scor 2-0. Formaţia antrenată de Aurel Şunda a marcat golurile decisive în minutele 2 şi 78. Marcatorii Săgeţii au fost Sg. Bar care marchează incredibil după ce portarul advers respinge mingea şutată de Zaharia şi Tigoianu care driblează tot şi înscrie pe lângă Bucuroiu. Victoria jucătorilor de la Săgeata vine după o partidă anterioară pierdută, urmată de o ameninţare: preşedintele clubului le-a transmis că nu îi mai plăteşte dacă nu joacă!