4.4° Constanța Mar., 19 Mar. 2024
Anul XX Nr. 6673
4.4° Constanța Marți, 19 Martie 2024 Anul XX Nr. 6673

Pușcaș a impresionat Marea Britanie! BBC și Sky Sports îl laudă pe atacant după „dubla” de excepție: „Calitatea românului este evidentă” / „Ce finalizare!”

Replica API 19 august 2019 | 00:00 309

George Pușcaș a reușit o „dublă” pentru Reading în prima repriză a meciului împotriva celor de la Cardiff, iar fotbalistul român i-a impresionat pe jurnaliștii din Marea Britanie.

„Două goluri ale lui George Pușcaș au făcut-o pe Reading să conducă cu scorul de 2-0 la pauză.

Prima reușită a venit în urma unei curse din propria jumătate, iar cealaltă după o finalizare de atacant veritabil. Calitatea românului este evidentă” - Sky Sports

„Ce finalizare a avut Pușcaș! Cel mai scump transfer din istoria lui Reading a adus echipa în avantaj” - BBC Berkshire

În acest moment, Pușcaș este pe primul loc în menționările de pe Twitter în Anglia.

8.000.000 de euro a plătit Reading lui Inter pentru transferul lui George Pușcaș.

sursa: gsp.ro