11.6° Constanța Vin., 26 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6711
11.6° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Simona Halep, galop de sănătate - Victorie într-o oră şi trei minute în faţa americancei Taylor Townsend, în turul doi la Miami Open

Replica API 23 martie 2019 | 00:00 202

Jucătoarea Simona Halep, locul 3 WTA şi favorită 2, s-a calificat în turul trei al turneului Miami Open, impunându-se cu scorul de 6-1, 6-3, într-o oră şi trei minute, în faţa americancei Taylor Townsend, locul 96 mondial, sportivă care a venit din calificări, relatează news.ro

Halep a început în forţă meciul, ea câştigând primul set în nici jumătate de oră: 29 de minute şi 29 de secunde. După 12 minute, Simona Halep conducea cu 3-0 şi reuşise două break-uri, iar după 15 minute de joc era deja 4-0. Românca a făcut în total trei break-uri în primul set.